
SA 387 12. klase 1. klaseir zema{0}}leģēta spiediena tvertnes tērauda plāksne, kas paredzēta izmantošanai paaugstinātas-temperatūras režīmā. Tas pieder pie hroma-molibdēna tērauda saimes, kas nodrošina labu izturību un šļūdes pretestību vidēji augstās temperatūrās. Šī kategorija parasti ir norādīta naftas pārstrādes rūpnīcās, naftas ķīmijas rūpniecībā un elektroenerģijas ražošanā, kur iekārtai ilgstoši jāiztur gan spiediens, gan karstums. 1. klase norāda uz konkrētu mehānisko īpašību prasību kopumu un termiskās apstrādes nosacījumus, kas nodrošina konsekventu izturību un konstrukcijas integritāti. Tērauds parasti tiek piegādāts normalizētā un rūdītā stāvoklī, kas uzlabo mikrostruktūru un uzlabo tā spēju pretoties termiskajam nogurumam un stresa relaksācijai. Tā metināmība parasti ir laba, lai gan bieži tiek ieteikta pareiza priekšsildīšana un pēc-metināšanas termiskā apstrāde, lai izvairītos no plaisāšanas un saglabātu vēlamās mehāniskās īpašības siltuma ietekmētajā zonā.
Ekvivalenti
| BS | LV | ASTM/ASME | DIN |
| 620 B | 13 CRMO 45 | SA387-12-1 | 13 CRMO 44 |
Specifikācijas ASME SA387 12. klases leģētā tērauda plāksnēm
| Apzīmējums | Nominālais hroms Saturs (%) |
Nominālais molibdēns Saturs (%) |
| SA387 12. klase | 1.00% | 0.50% |
Stiepes prasības ASME SA387 12. klases leģētā tērauda plāksnēm 1. klases plāksnēm
| Apzīmējums: | Prasība: | 12. klase |
| SA387 12. klase | Stiepes izturība, ksi [MPA] | 65 līdz 85 [450 līdz 585] |
| Teces stiprums, min, ksi [MPa]/(0,2% nobīde) | 40 [275] | |
| Pagarinājums 8 collās [200 mm], min % | 19 | |
| Pagarinājums 2 collās [50 mm], min, % | 22 | |
| Platības samazināšana, min % | ––– |
Ķīmiskās prasības ASME SA387 12. klases leģētā tērauda plāksnēm
| Elements | Ķīmiskais sastāvs (%) | |
| ASME SA387 12. klase | ||
| Ogleklis: | Siltuma analīze: | 0.05 - 0.17 |
| Produkta analīze: | 0.04 - 0.17 | |
| Mangāns: | Siltuma analīze: | 0.40 - 0.65 |
| Produkta analīze: | 0.35 - 0.73 | |
| Fosfors: | Siltuma analīze: | 0.035 |
| Produkta analīze: | 0.035 | |
| Sērs (maks.): | Siltuma analīze: | 0.035 |
| Produkta analīze: | 0.035 | |
| Silīcijs: | Siltuma analīze: | 0.15 - 0.40 |
| Produkta analīze: | 0.13 - 0.45 | |
| Chromium: | Siltuma analīze: | 0.80 - 1.15 |
| Produkta analīze: | 0.74 - 1.21 | |
| Molibdēns: | Siltuma analīze: | 0.45 - 0.60 |
| Produkta analīze: | 0.40 - 0.65 |

apstrāde
1. Tērauda izgatavošana un liešana
Kausēšana: Ražots, izmantojot elektrisko loka krāsni (EAF) vai pamata skābekļa krāsni (BOF).
Rafinēšana: parasti tiek apstrādāta ar kausa metalurģijas krāsni (LMF) un vakuuma degazēšana (VD), lai samazinātu piemaisījumus, piemēram, sēru, fosforu un izšķīdušās gāzes (ūdeņradi/skābekli), kas novērš ūdeņraža -izraisītu plaisāšanu.
Liešana: liet lietņos vai vienlaidu plātnēs.
2. Karstā velmēšana
Plātnes atkārtoti uzkarsē līdz aptuveni 1100 grādiem – 1250 grādiem.
Tie ir velmēti līdz mērķa biezumam. Velmēšanas parametri tiek kontrolēti, lai nodrošinātu vienmērīgu graudu struktūru visā plāksnē.
3. Termiskā apstrāde (kritiskā fāze)
Saskaņā ar ASME SA 387 1. klases materiālam ir jāveic īpaša termiskā apstrāde, lai sasniegtu tā mehāniskās īpašības:
Normalizēšana: plāksnes uzsildīšana līdz temperatūrai virs kritiskā diapazona (parasti 900 grādi - 950 grādi) un atdzesēšana gaisā. Tas uzlabo graudu struktūru.
Rūdīšana: Atkārtota uzsildīšana līdz vismaz 1150 grādiem F (620 grādiem). Tas samazina trauslumu un stabilizē mikrostruktūru, lai nodrošinātu pakalpojumu augstā temperatūrā{3}}.
Piezīme. Ja norādīts, ir atļauta arī paātrināta dzesēšana (rūdīšana), kam seko atlaidināšana.
4. Mehāniskā un ķīmiskā pārbaude
Pirms izgatavošanas plāksnei ir jāiziet vairāki kvalitatīvi vārti:
Ķīmiskā analīze: Cr (0,80–1,25 %) un Mo (0,45–0,65 %) satura pārbaude.
Stiepes pārbaude: stiepes izturības nodrošināšana ir 55–80 ksi (380–550 MPa).
Trieciena pārbaude: Charpy V{0}}nogriezuma testi, lai nodrošinātu izturību zemā temperatūrā.
Nesagraujošā pārbaude (NDE): ultraskaņas pārbaude (UT) saskaņā ar SA 435 vai SA 578, lai noteiktu iekšējo laminējumu vai defektus.
5. Izgatavošanas apstrāde (metināšana un formēšana)
Griešana: CNC liesmas vai plazmas griešana.
Aukstā/karstā formēšana: ja plāksne ir stipri auksti{0}}apstrādāta (nospriegota), var būt nepieciešama spriedzes{1}}termiskā apstrāde.
Iepriekšēja uzsildīšana metināšanai: obligāta priekšsildīšana (parasti no 120 grādiem līdz 200 grādiem) ir nepieciešama, lai novērstu aukstuma plaisāšanu karstuma ietekmētajā zonā (HAZ).
Metināšana: izmantojot saderīgus pildmetālus, piemēram, E8018-B2 vai ER80S-B2.
6. Pēc-metināšanas termiskā apstrāde (PWHT)
Kad metināšana ir pabeigta, visa sastāvdaļa (vai metināšanas šuve) tiek pakļauta PWHT (parasti 620 grādi - 700 grādi).
Šis process mazina metināšanas radītos atlikušos spriegumus un nodrošina, ka metināšanas zonai ir tāda pati elastība un stingrība kā parastajam metālam.
7. Virsmas apstrāde
Strūklu strūkla: lai noņemtu dzirnavu nogulsnes.
Gruntēšana/pārklāšana: karstumizturīgu gruntskrāsu uzklāšana{0}}, ja tas paredzēts aizsardzībai pret koroziju transportēšanas un uzglabāšanas laikā.
Galvenās lietojumprogrammas
Materiāls galvenokārt tiek izmantotsnaftas ķīmijas, nafta un gāze, unelektroenerģijas ražošanarūpniecībā iekārtām, kas darbojas temperatūrā līdz aptuveni600 grādi (1112 grādi F). Tipiski komponenti ietver:
Spiedientvertnes un katli:Saspiestu gāzu un šķidrumu drošai norobežošanai rūpnieciskajos katlos un termoelektrostacijās.
Siltummaiņi un reaktori:Svarīgs rafinēšanas procesos efektīvai siltuma pārnesei un ķīmiskām reakcijām.
Sour Service aprīkojums:Ideāli piemērots vidēm, kas satur sērūdeņradi (𝐻2𝑆), kas ir izplatīts naftas un gāzes ieguvē.
Cauruļvadu sistēmas:Izmanto augstas{0}}temperatūras procesu cauruļvadiem rafinēšanas rūpnīcās un ķīmiskajās rūpnīcās.
Uzglabāšanas tvertnes:Gaistošu šķidrumu un gāzu uzglabāšanai paaugstinātā temperatūrā.
Galvenās priekšrocības
Kā a1. klasemateriāls, tas piedāvā īpašu īpašību līdzsvaru salīdzinājumā ar augstākas-izturības 2. klases variantu:
Izcila lokanība un izturība:1. klase nodrošina labāku elastību un triecienizturību, padarot to mazāk pakļautu trausliem lūzumiem dinamiskas slodzes apstākļos.
Uzlabota metināmība:Tā kā tai ir zemāka stiepes izturība nekā 2. klasei, tam parasti ir labāka metināmība, un dažos mērenos{2}}biezumos ir nepieciešama mazāka iepriekšēja-sildīšana.
Izturība pret koroziju un oksidāciju:Augsts hroma saturs (aptuveni . 1.00%) nodrošina izcilu izturību pret oksidēšanu un daudzām skābēm (sērskābēm, slāpekļskābēm), savukārt molibdēns (aptuveni . 0.50%) uzlabo izturību pret punktveida plaisāšanu un hlorīda spriegumu.
Šļūdes pretestība:Molibdēna pievienošana palielina tērauda stiepes izturību augstā -temperatūras temperatūrā un šļūdes pretestību, nodrošinot tā struktūras integritātes saglabāšanu ilgstošas karstuma iedarbības laikā.
Izmaksu-efektivitāte:Lai gan tas ir dārgāks nekā standarta oglekļa tērauds, tā ilgāks kalpošanas laiks un samazinātas apkopes prasības skarbos apstākļos padara to ekonomiskāku visā tā dzīves ciklā.
Sazinieties ar mums pa beam@gneesteelgroup.com, lai iegūtu cenas, tehnisko atbalstu vai pielāgotus risinājumus. Mēs vienmēr esam gatavi atbalstīt jūsu projektu.
Vai SA 387 Grade 12 Class 1 var izmantot korozīvā vidē?
Tas ir izturīgs pret vieglu koroziju, bet neiztur spēcīgu vidi. Skarbām korozīvām vidēm ir nepieciešami papildu pārklājumi vai sakausējuma uzlabojumi.
Kāda ir atšķirība starp SA 387 12. pakāpes 1. un 2. klasi?
1. klasei ir zemāks oglekļa saturs labākai metināmībai; 2. klasei ir augstāks oglekļa saturs lielākai stiprībai, piemērota mazāk kritiskām šuvēm.
Kādas testēšanas metodes ir nepieciešamas SA 387 Grade 12 Class 1?
Obligātie testi ietver stiepes, lieces un Charpy V{0}}nogriezuma trieciena testus. Ultraskaņas pārbaude ir nepieciešama biezumam virs 12,5 mm.
Kāda ir SA 387 12. klases 1. klases šļūdes pretestība?
Tam ir laba šļūdes pretestība augstās temperatūrās, līdz minimumam samazinot deformāciju ilgstošas-konstantas slodzes apstākļos, kas ir ļoti svarīgi augstas temperatūras{1}}spiedientvertnēm.
Vai SA 387 12. klase 1. klase var būt auksta -formēšana?
Ierobežota aukstā formēšana ir iespējama ar priekšsildīšanu, lai novērstu plaisāšanu; Sarežģītām formām priekšroka tiek dota karstai formēšanai 900-1100 grādu temperatūrā.
Kāds ir SA 387 12. klases 1. klases blīvums?
Tā blīvums ir aptuveni 7,85 g/cm³ (0,283 mārciņas/in³), kas ir tāds pats kā lielākajai daļai oglekļa un mazleģēto tēraudu, kas atvieglo svara aprēķināšanu.
Kāda ir SA 387 12. klases 1. klases siltumvadītspēja?
Tā siltumvadītspēja ir aptuveni 42 W/(m·K) pie 20 grādiem, nodrošinot efektīvu siltuma pārnesi, ideāli piemērots siltummaiņiem un apkures katliem.
Vai SA 387 12. klases 1. klase ir magnētiska?
Jā, tas ir feromagnētisks dzelzs-sastāva dēļ, kas ir svarīgs nesagraujošai pārbaudei un magnētiskai atdalīšanai.
Kāds ir SA 387 Grade 12 Class 1 kušanas temperatūras diapazons?
Tā kušanas temperatūra svārstās no 1425 līdz 1455 grādiem (2597-2651 grādi F), kas vada karsto apstrādi un termisko apstrādi, lai izvairītos no pārkaršanas.
Vai SA 387 Grade 12 Class 1 var normalizēt un rūdīt?
Jā, normalizēšana (920-980 grādi, gaisa dzesēšana) un rūdīšana (600–700 grādi) uzlabo tā izturību un stingrību, optimizējot mehāniskās īpašības.

